We are hiring!

FAQ: Często zadawane pytania dotyczące aukcji Catawiki

Co to jest Catawiki?

Catawiki jest najszybciej rozwijającym się domem aukcyjnym w Europie. Z ponad 100 co tygodniowymi aukcjami w 60 kategoriach z 12 milionami odwiedzających miesięcznie. Catawiki jest stroną, na której są sprzedawane i kupowane wyjątkowe przedmioty.

Co to jest aukcja Catawiki? Wszystkie nasze aukcje rozpoczynają się w piątek i kończą się w wyznaczonych dniach następnego tygodnia. Odwiedzane są przez ogromną międzynarodową widownię. Wszystkie aukcje są nadzorowane przez wyspecjalizowanych ekspertów, gwarantujących różnorodną i wysoką jakość wybranych przedmiotów. Nasz specjalny system płatności zapewnia bezpieczne i pewne transakcje.

Dlaczego oferty towarów są przedłużane o jedną minutę?

Jeżeli złożysz ofertę w ostatniej minucie, pierwszy okres składania ofert będzie przedłużony o jedną minutę. Ma to na celu zagwarantować równe szanse wygranej dla wszystkich. Celem jest uniknięcie przez wszystkich konieczności przesunięcia oferty do ostatnich 5 sekund.

Jakie są koszta aukcyjne?

Opłata aukcyjna wynosi 9% zawierając VAT. Catawiki wysyła osobną fakturę do nabywcy za opłatę aukcyjną. Oferty nie obejmują 9% opłaty aukcyjnej i kosztu wysyłki. Zostaną one doliczone w trakcie uiszczania ostatecznej płatności. Wszelkie inne koszty i opłaty, takie jak cła i należności przywozowe, odprawa celna i opłata manipulacyjna mogą się pojawić podczas transportu Twojego towaru i możesz zostać nimi obciążony w późniejszym etapie, jeżeli mają zastosowanie. Wszystkie oferty są wiążące. Oferty nie obejmują 9% opłaty aukcyjnej i kosztu wysyłki. Zostaną one doliczone w trakcie uiszczania ostatecznej płatności. Wszelkie inne koszty i opłaty, takie jak cła i należności przywozowe, odprawa celna i opłata manipulacyjna mogą się pojawić podczas transportu Twojego towaru i możesz zostać nimi obciążony w późniejszym etapie, jeżeli mają zastosowanie. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Wszystkie oferty są wiążące.

Czy wszystkie oferty są wiążące?

Gdy oferta zostanie złożona, staje się wiążąca. Jesteś zobowiązana(y) do zakupu każdego towaru, który wygrasz za cenę, którą zaproponowałaś(eś). Poprzez złożenie oferty zgadzasz się na nasze Warunki Umowy.

Jak mam zapłacić jeżeli wygram jeden z towarów?

Dokonanie opłaty jest bardzo proste i przyjazne dla użytkowników. Możesz płacić online, poprzez kartę kredytową lub bezpośrednio przez transfer bankowy. Użytkownicy z wybranych krajów mogą użyć iDeal, Bancontact, Mr Cash, lub DirecteBanking. Jeżeli nie masz możliwości dokonania płatności online, możesz również przesłać sumę na nasze konto. Wymagane szczegóły dostępne będą w e-mailu, który od nas otrzymasz.

Od kogo kupuję przedmiot aukcyjny?

Kupujesz towar wygrany od wyznaczonego sprzedawcy. Informacja o sprzedawcy znajduje się na liście towarów, lub poniżej opisu towaru. Zamówienie i strony z płatnościami również jasno określają od którego sprzedawcy kupujesz zaoferowany przedmiot. Catawiki dostarcza tylko platformę używaną do prowadzenia aukcji. Sprzedawca wspomniany w opisie towaru jest całkowicie odpowiedzialny za usługi lub produkty, które zostaną dostarczone.

Co to jest “cena wywoławcza”?

Cena wywoławcza to ukryta, minimalna cena sprzedaży; jest to minimum za które Ty, jako sprzedawca, będziesz skłonny sprzedać swój przedmiot. Jeżeli cena wywoławcza nie zostanie choć raz wywołana do końca aukcji, ten określony towar nie będzie sprzedany na aukcji. Przejdź tu dla dalszych informacji.

Co to jest “oszacowanie eksperta”?

Niektóre wartościowe towary przychodzą z oszacowanym dochodem, wyznaczonym przez eksperta. Wspomniany oszacowany przedział cenowy służy tylko jako wskazówka i nie oferuje gwarancji aktualnej ceny towaru.

Co się stanie gdy automatyczna oferta jest złożona na towarze z ceną minimalną?

Gdy składasz automatyczną ofertę wyższą niż cena wywoławcza przedmiotu, Twoja pierwsza oferta automatycznie dopasuje się do ceny wywoławczej przedmiotu. Twoja automatyczna oferta pozostanie aktywna. Kiedy składasz automatyczną ofertę pasującą do ceny wywoławczej przedmiotu, Twoja pierwsza oferta dostosuje się do ceny wywoławczej przedmiotu. Osiągając maksymalną cenę, Twoja automatyczna oferta nie będzie już aktywna. Kiedy złożysz automatyczną ofertę poniżej, cenę wywoławczą przedmiotu, Twoja pełna oferta będzie złożona automatycznie i pojawi się w protokole licytacji. Osiągając maksymalną cenę, Twoja automatyczna cena nie będzie już aktywna.

Jak działają powiadomienia aukcyjne?

Powiadomienia aukcyjne są zautomatyzowanymi wiadomościami e-mailowymi, wysyłane w przypadku gdy wcześniej wyszukiwany przez Ciebie przedmiot zostanie oferowany na naszej aukcji. Standardowe wyszukiwania używają jedynie tytułów i podtytułów każdego towaru. Jeżeli chciałabyś(łbyś) również wyszukiwać opisy towaru, wybierz pole wyboru oznaczone “Również wyszukuj opisy towaru”. Otrzymasz maksymalnie jeden e-mail na tydzień jeżeli Twoje powiadomienia aukcyjne dopasują się do jakiegokolwiek nowego towaru aukcyjnego.

Gdzie mogę znaleźć rezultaty poprzednich aukcji?

Poprzez wybór terminu po lewej stronie ekranu zatytułowanego “rezultaty wcześniejszych aukcji” na obecnej stronie aukcyjnej, możesz zobaczyć dochód otrzymany z poprzednich aukcji towarów.

Czy mogę odwołać moją ofertę?

Nie, każda złożona oferta jest wiążąca przez prawo i pozostaje aktywna do momentu, gdy ktoś złoży wyższą ofertę za towar. Jeżeli towar posiada ustaloną cenę wywoławczą i Twoja zaakceptowana oferta jest poniżej tej ceny, ten towar nie będzie Ci sprzedany.

Czy będę poinformowany o umieszczeniu przedmiotu z mojej listy życzeń na aukcję?

Nie. Będziesz jedynie poinformowany że przedmiot z Twojej listy życzeń został wystawiony z rynku na sprzedaż.

Czy jest to możliwe aby dodać przedmiot z aukcji do Twojej listy życzeń?

Możesz dodać każdy przedmiot do swojej listy życzeń. To również dotyczy przedmiotów które są wystawione na aukcję. Numer katalogowy jest umieszczony poniżej towaru i może być wprowadzony w pasek wyszukiwania.

Czy jest to możliwe aby złożyć oferty z zagranicy?

Tak, możesz składać oferty z każdego kraju. Przedmiot będzie dostarczony na podany przez Ciebie adres.

Czy jest to możliwe aby dokonywać płatności z zagranicy?

Tak, możesz dokonywać płatności z każdego kraju. Można to zrobić poprzez kartę kredytową lub inną metodę płatności online.

Czy jest to możliwe aby osobiście odebrać towar? Jeżeli tak, czy nadal obowiązują mnie koszta dostawy?

Niektóre opisy towaru wskazują na to, iż towar może być odebrany osobiście. Koniecznym będzie, aby wykazać swoją intencję odebrania towaru poprzez wysłanie zautomatyzowanego e-maila z potwierdzeniem płatności. W tym wypadku, nie zostaniesz obciążony kosztami dostawy.

Czy przedmiot może być wysłany za granicę?

Tak, przedmiot może być wysłany za granicę. Jednakże, będzie miało to wpływ na koszta dostawy.

Jakie są koszta dostawy towaru za granicę?

Sprzedawcy towarów ustalają koszty dostawy. Koszty dostawy są umieszczone poniżej każdego opisu towaru.

W jaki sposób towary są wysłane/spakowane?

Sprzedawcy są odpowiedzialni za dostawę ich przedmiotów. Dostawa jest zwykle dokonywana poprzez usługę pocztową, która wysyła ją schludnie i starannie zapakowaną.

Jak i gdzie zostanę poinformowany czy wygrałam(łem)?

Jeżeli kupisz jakikolwiek towar, dostaniesz informację na e-maila że wygrałeś ten towar. Informacja zawiera kroki niezbędne Ci do otrzymania aktualnego przedmiotu.

Dlaczego istnieje minimalne przebicie za następną ofertę? Jak to działa?

Aby być pewnym że oferowane przebicia nie są bezcelowe, Catawiki stosuje przebicia minimalne. Ma to na celu uniknięcie przez osoby tracenia towarów przy tylko € 1 różnicy. Nie mniej jednak, wyższe przebicia niż te sugerowane są dozwolone.

Lista przebić jest dostępna poniżej.

Aktualna oferta od € do € skok oferty €
€ 1 € 10 € 1
€ 10 € 100 € 5
€ 100 € 200 € 10
€ 200 € 500 € 20
€ 500 € 1.000 € 50
€ 1.000 € 2.000 € 100
€ 2.000 € 5.000 € 200
€ 5.000 € 10.000 € 500
€ 10.000 € 20.000 € 1.000
€ 20.000 € 50.000 € 2.000
€ 50.000 € 100.000 € 5.000
€ 100.000 € 200.000 € 10.000
€ 200.000 € 500.000 € 20.000
€ 500.000 > € 500.000 € 50.000
Pamiętaj: Nieustannie pracujemy nad poprawą komfortu używania naszej witryny. W związku z tym, mimo że przebicia oferty znajdują się w powyższej tabeli, może się zdarzyć, że w różnych częściach naszej strony internetowej lub w aplikacji różnią się od siebie. Ma to na celu testowanie nowych funkcji lub zastosowane jest do innych celów.

Poziom kursu walutowego

Catawiki jest dostępne w GBP, USD i EUR. Kwoty w tych walutach są przeliczane według kursu waluty obowiązującego na początku aukcji. Kurs ten obowiązuje również względem prowizji i kosztów przesyłki.

Kontrola notarialna

Nasze aukcje są nadzorowane przez urzędników notarialnych w celu zagwarantowania ważności wszystkich złożonych ofert. Ten niezależny notariusz może przeglądać pełną zarejestrowaną historię licytacji i/lub aukcji umieszczonych na platformie Catawiki w każdym dowolnym dla siebie czasie. Dostęp do praw aukcyjnych systemu Catawiki jest w całości zarezerwowany dla notariusza i żadna osoba trzecia nie ma dostępu do tego systemu. Przejdź do tutaj dla dalszych informacji.

Mam inne pilne pytanie odnośnie aukcji.

Jeżeli masz jakiekolwiek ważne pytania, na które nie znalazłaś(łeś) odpowiedzi powyżej, prześlij nam e-mail. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.