Na czym polega automatyczna oferta?

Po złożeniu przez Ciebie automatycznej oferty system aukcyjny Catawiki automatycznie powiększać będzie Twoją ofertę o najmniejszą dopuszczalną wartość (najmniejszy skok), by zapewnić Ci zwycięską pozycję. System będzie przelicytowywał pozostałych użytkowników, póki nie zostanie osiągnięta podana przez Ciebie wartość automatycznej oferty. W ten sposób nie musisz martwić się o wpisywanie coraz wyższych ofert – podajesz tylko maksymalną kwotę, jaką możesz zaoferować, a system zajmie się resztą. Jest to także bardzo wygodne, jeśli nie możesz uczestniczyć w ostatnich godzinach aukcji. Zawsze będziesz automatycznie najwyższym licytantem, dopóki ktoś nie przelicytuje Twojej automatycznej oferty.

Jak to działa?

Podaj maksymalną cenę, jaką możesz zaoferować za towar, i wciśnij przycisk „Automatyczna oferta”. Poprosimy Cię o potwierdzenie automatycznej oferty. Otrzymasz także wiadomość e-mail potwierdzającą złożenie automatycznej oferty. Jeśli na tym etapie nie jesteś najwyżej licytującym spośród uczestników, zostanie złożona pierwsza możliwa oferta z uwzględnieniem najmniejszej dopuszczalnej różnicy. Na przykład: najwyższa oferta złożona przez innego użytkownika licytującego towar X wynosi obecnie € 15. Chcesz zalicytować maksymalną wartość wynoszącą € 100. Jeśli podasz wartość € 100 jako swoją automatyczną ofertę, w Twoim imieniu automatycznie złożona zostanie oferta w wysokości € 20 na towar X.

Jakie różnice w ofertach (skoki) obowiązują?

Gdy złożona została automatyczna oferta, system automatycznie przelicytuje oferującego najwięcej uczestnika o wartość wynikającą z następujących najniższych możliwych różnic:

Aktualna oferta od € do € skok oferty €
€ 1 € 10 € 1
€ 10 € 100 € 5
€ 100 € 200 € 10
€ 200 € 500 € 20
€ 500 € 1.000 € 50
€ 1.000 € 2.000 € 100
€ 2.000 € 5.000 € 200
€ 5.000 € 10.000 € 500
€ 10.000 € 20.000 € 1.000
€ 20.000 € 50.000 € 2.000
€ 50.000 € 100.000 € 5.000
€ 100.000 € 200.000 € 10.000
€ 200.000 € 500.000 € 20.000
€ 500.000 > € 500.000 € 50.000

Kto widzi moją automatyczną ofertę?

Wprowadzona wartość nie będzie widoczna dla innych użytkowników ani ekspertów. Twoja automatyczna oferta może być ujawniona jedynie kilku naszym informatykom, i to w bardzo wyjątkowych sytuacjach, gdy trzeba będzie przeanalizować schemat licytowania.

Mogę wycofać moją automatyczną ofertę?

Wycofanie automatycznej oferty nie jest możliwe. Gdy zostanie ona złożona, w żadnym przypadku nie można jej będzie wycofać.

Co będzie, jeśli ktoś przelicytuje moją automatyczną ofertę?

W takim przypadku Twoja oferta nie będzie już najwyższa i otrzymasz informującą Cię o tym wiadomość.

Co będzie, jeśli ktoś zalicytuje minimalnie poniżej ustalonej wartości mojej automatycznej oferty?

Jeśli tak się stanie, automatycznie złożona zostanie Twoja maksymalna oferta. Na przykład: ustalasz wartość automatycznej oferty równą € 100. Najwyższa oferta wynosi € 80. Inny licytant oferuje teraz € 98. Oferta zostaje przyjęta, a następnie przelicytowana przez Twoją automatyczną ofertę w wysokości € 100.

Co będzie, jeśli ktoś zalicytuje za kwotę równą mojej złożonej wcześniej automatycznej ofercie?

Jeśli Twoja automatyczna oferta wynosi w przypadku tego towaru dokładnie tyle samo co zaoferowana później kwota, to Twoja oferta jest nadrzędna. Wynika to z tego, że została złożona wcześniej. Historia licytowania pokazywać będzie obie oferty w tej samej wysokości i złożone w tym samym czasie, ale Twoja oferta – złożona wcześniej – będzie wyświetlona u góry, jako najwyższa.

Mogę złożyć automatyczną ofertę, jeśli moja oferta jest już najwyższa?

Tak, jest to możliwe. To może być mądre posunięcie, jeśli Twoja oferta jest najwyższa, ale nie możesz uczestniczyć w ostatniej fazie aukcji. W takim wypadku możesz wprowadzić automatyczną ofertę, by zwiększyć swoje szanse na wygraną. System nie wykorzysta automatycznej oferty, póki ktoś Cię nie przelicytuje.

Czy złożona w ostatniej minucie automatyczna oferta przedłuży licytację?

Tak, czas licytacji zostanie wydłużony o minutę.

A co z akceptowalną ceną?

Jeśli złożona zostanie automatyczna oferta na towar z akceptowalną ceną, istnieje kilka możliwości: W sytuacji, gdy złożona automatyczna oferta jest wyższa od akceptowalnej ceny przedmiotu, Twoja pierwsza oferta automatycznie przyjmie wartość akceptowalnej ceny. Twoja automatyczna oferta pozostanie aktywna. Gdy automatyczna oferta jest równa akceptowalnej cenie przedmiotu, Twoja pierwsza oferta przyjmie wartość akceptowalnej ceny. Po osiągnięciu swojej wartości maksymalnej Twoja automatyczna oferta przestanie być aktywna. Gdy złożona zostanie automatyczna oferta niższa od akceptowalnej ceny przedmiotu, w rejestrze licytowania pojawi się najwyższa wartość automatycznej oferty. Po osiągnięciu swojej wartości maksymalnej Twoja automatyczna oferta przestanie być aktywna. Wyraźnie powiadomimy Cię, gdy będzie miała miejsce taka sytuacja, i otrzymasz powiadomienie mailowe.